facebook

Gra Wakfu

Główna kategoria: gry MMORPG


Wakfu – gra na podstawie francuskiego serialu animowanego stworzony w technice komputerowej (Adobe Flash). Serial swoją premierę w Polsce miał miejsce 14 lutego 2010 roku o godz. 11:30 na kanale ZigZap. Serial stworzony jest na podstawie gry MMO o tym samym tytule.

Akcja toczy się w świecie Amakna, zwanym także Światem Dwunastu. Tytułowe Wakfu to energia, która przepływa przez wszystkie żywe istoty. We Francji aktualnie nadawana jest seria 2, która swojej polskiej premiery doczekała się 3 lutego 2012r.

Opis fabuły
Pewnego dnia mieszkający w wiosce Emelka 12-letni Yugo odkrywa w sobie niezwykłą moc. Od swego przybranego ojca dowiaduje się, że to właśnie jemu smok Grougaloragran powierzył los całego świata. Pierwszym krokiem ku wypełnieniu przez chłopca swego przeznaczenia ma być odnalezienie jego prawdziwej rodziny. Chłopcem opiekować ma się Ruel Stroud, stary przyjaciel jego ojca, szybko dołącza też rycerz Percedal, który poprzysięga Yugo swoją służbę w podzięce za wyrwanie go spod kontroli demona Rubilaxa. Trójka podróżników wspólnie ratuje z opresji zbiegłą ze swego królestwa i żądną przygód księżniczkę Amalię oraz jej przyjaciółkę-strażniczkę Evangelynę, które postanawiają pomóc Yugo w dotarciu na wyspę Oma i odnalezienie jego rodziny. Jednak tajemniczy Nox przez cały czas pilnie obserwuje chłopca i jego przyjaciół, przez co długa i pełna przygód wędrówka szybko zmienia się w walkę o przyszłość całego świata.
opis pochodzi ze strony:

Galeria gry Wakfu :Wakfu Wakfu Wakfu Wakfu
Tagi :    gra Wakfu anime Wakfu
Grają z nami :   
'); } }); //]]>-->